Sepet: 0 ürün
Toplam : 0,00 TL
Sepetiniz Boş
güncelle
SATIN AL

Hz. Bahaullah'ın Zuhuru-1

P Y
Satış fiyatı 9,00 TL
Açıklama

Dört ciltlik olan bu seri Hz. Bahaullah'ın Zuhurunu anlatmaktadır.

Her Zuhurda, Tanrının yaratıcı Sözü, O'nun Elçi ve Resulleri aracılığı ile insanlara getirilmiştir. Tüm dünyada O'nun sayısız inananları Tanrının elçi ve Peygamberlerinin en yenisi diye inandığı Hz.Bahaullah; bugün için Tanrı Sözünü izhar etmiştir. O'nun kayda geçen Farsça ve Arapça sözleri ve yazıları, Kendisi tarafından tasdik edilen, Bahailerce kendilerinin kutsal Yazıları olarak görülmektedir. Bu yazılar Levih diye adlandırılmaktadır.

Hz.Bahaullah'ın kırk yıl süren Peygamberliği dönemindeki Yazılarından bazılarının yazılma nedeni ve geçmişini belirtmek için O'nun hayatının bir bölümünü ve gerek kendi ülkesinde ve gerekse ilgili ülkelerde O'nun mesajını yayan, Levihlerini kopya edip dağıtmak suretiyle kendisine doğrudan veya dolaylı hizmet eden kişilere hitabettiği dostlarının ve müminlerinin bazılarının hayat hikayelerinin yazılması gereği duyulmuştur. Yazar bu kişilerin bizlere bıraktığı öyküleri nakletmiş, birçok kez de tercümeleri bizim için temin etmiştir.

Bu cilt Hz.Bahaullah'ın Kendi dönemi boyunca en çok tanınan Eserlerini tanıtan dört ciltten birincisidir. Bu cilt Irak'ta on yıllık ikameti süresinde nazil olan Levihlerden bahsetmektedir.